شاخه ها
سازندگان
 • cazmic fog
 • Ego
 • Eleaf
 • Evod
 • halo
 • HANGSEN
 • Igo6
 • joyetech
 • kanger
 • marlbro
 • smok
 • spinner
 • starbuzz
 • tonix
 • vaporesso
 • x6

آیا سیگارالکترونیکی زیان آور است؟

آیا زیان سیگارالکترونیکی کمتر از سیگارهای سنتی است؟

سیگار الکترونیکی
طبق تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در سال 2013 سیگارهای الکترونیکی از سیگارهای عادی بهداشتی‌تر هستند وبا توجه به اینکه سیگار الکترونیکی میتواند حاوی نیکوتین بوده باشد ولی سیگار سنتی ضمن دارا بودن نیکوتین حاوی هزاران سموم دیگر نیز میباشد که متاسفانه با آشفتگی که دربازارهای عرضه سیگارهای سنتی حاکم گردیده ظاهرا" بجز توتون هر ظایعات دیگری در این محصولات یافت میگردد.براساس آمار ارائه شده، سالانه 5600 میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود که تجارتی معادل 330 میلیارد دلار در سال را به خود اختصاص می‌دهد. اگر فروش نفت‌ کشور سالانه 70 میلیارد دلار درآمد داشته باشد تجارت جهانی سیگار معادل با درآمد پنج سال فروش نفت ایران خواهد شد.بی راهه نیست که هراز چندگاهی در فضای مجازی شاهد مردود شمردن سیگار الکترونیکی از جانب مبلغین مافیای دخانیات باشیم.

قضاوت با شماست
تنباکو یا توتون، گیاهی با برگ‌های پهن است که به منظور استعمال دخانیات کشت می شود. برگ های خشک و بریده شده این گیاه را به صورت سیگار یا قلیان مصرف کرده و برگ های برش نخورده را نیز به صورت سیگار برگ مصرف می کنند. دود حاصل از سوختن تنباکو دارای ماده ای به نام نیکوتین است. پس از کشیدن (تدخین) دود تنباکو، نیکوتین موجود در آن ظرف چند ثانیه وارد جریان خون شده و به مغز می رسد. نیکوتینی که به مغز می رسد باعث ترشح شدن لحظه ای آدرنالین در خون، و احساس لذت و انرژی می شود. اثر آدرنالین تولید شده سریعا از بین رفته و باعث خستگی و کسل شدن فرد می شود. در این شرایط فرد مجددا به همان احساس ناشی از ترشح آدرنالین نیاز پیدا کرده و مجددا اقدام به مصرف می کند. به این دلیل که بدن به سرعت نسبت به نیکوتین مقاوم شده و تلورانس پیدا می کند، فرد برای دستیابی به لذت اولیه، مصرف خود را بیشتر و بیشتر کرده و از ظاهر شدن علائم خماری پیشگیری می کند. این سیکل احساس لذت و احساس نیاز بارها و بارها ادامه پیدا کرده و باعث بوجود آمدن بیماری اعتیاد به نیکوتین می شود. اوردوز و مصرف بیش از اندازه نیکوتین بسیار به ندرت رخ می دهد چون میزان نیکوتینی که از طریق کشیدن به بدن وارد می شود باعث اوردوز نمی شود. با این حال، نیکوتین ماده ای سمی است و مصرف مقدار زیاد آن می تواند خطرناک باشد. مصرف بیش از حد نیکوتین باعث به وجود آمدن احساس گیجی، و پایین آمدن فشار خون و میزان تنفس می شود اما مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو به گلوبول های قرمز خون و به عملکرد قلب آسیب می زند. این آسیب ها خطرات زیر را نیز به همراه دارد :
آترواسکلروز
نوعی بیماری است که که باعث تولید یک ماده مومی شکل به نام پلاک شده و رگ ها و شریان های خون رسانی بدن را مسدود می کند.
آنوریسم
که باعث بزرگ شدن و بیرون زدن دیواره سرخرگ ها و پارگی ناگهانی آنها شده و به مرگ منجر شود.
بیماری های عروق کرونر قلب (PA)
حالتی که در آن پلاک ها مسیر رسیدن خون به مغز و سایر اندام ها را مسدود کرده و باعث آسیب رسیدن به آنها می شود.
سکته مغزی
که بر اثر نرسیدن خون به مغز و یا خون ریزی ایجاد می شود.
استنشاق دود تنباکو می تواند باعث بروز تغییرات شیمیایی در خون شده و با مسدود کردن و باریک کردن رگ ها، به آنان آسیب برساند. هر یک نخ سیگار یا پک زدن قلیان، باعث زخم شدن ریه ها و آسیب رسیدن به سیستم تنفسی شود. علاوه بر آن عوارض زیر را نیز به همراه دارد:
بیماری مزمن انسداد ریوی (COPD)
بیماری که به مرور زمان باعث خس خس کردن ریه، تنگی نفس، و بروز سایر علائم می شود.
امفیزم
بیماری که بر اثر آن جداره شش ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و یا بر اثر پارگی غشاء ریوی، تنفس کردن برای فرد مشکل می شود.
برونشیت مزمن
که باعث متورم شدن پوشش لوله های برونشیتی شده و میزان هوای ورودی به ریه ها را کاهش می دهد.
ذات الریه
عفونتی است که منجر به التهاب و پرشدن فضاهای داخل ریه و مجاری هوایی از مایع می‌گردد.
دود کردن توتون و تنباکو علاوه بر سایر قسمت های بدن، برای چشم ها نیز زیان آور است. مطالعات نشان می دهد که استعمال دخانیات خطر ابتلا به آب مروارید، و آسیب عصب بینایی را نیز افزایش می دهد که هر دوی این ها می توانند منجر به از دست دادن بینایی و کوری شوند.

حداقل ٧٠ نوع از سموم موجود در دود سیگار به طور مستقیم و غیر مستقیم در مبتلا شدن به سرطان نقش دارند. از جمله این آسیب ها می توان به بیماری های زیر اشاره نمود:
سرطان مثانه
سرطان خون و مغز استخوان
سرطان دهانه رحم
سرطان مری
سرطان های کلیه و حالب
سرطان حنجره
سرطان ریه
سرطان های دهان، بینی، و گلو
سرطان پانکراس
سرطان معده
سرطان نای

سیگار الکترونیکی

درحدود ٤٠٠٠ نوع ترکیب شیمیایی در دود سیگارسنتی وجود که حداقل ٢٥٠ عدد از آنان برای سلامتی انسان مضر هستند. در زیر تعدادی از این ترکیبات شیمیایی شرح داده شده اند:
بوتادی‌ان
نوعی ماده شیمیایی است که از آن در فرایند تولید لاستیک استفاده می شود. بنابر تعریف مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، این ماده خطر ابتلا به سرطان غدد لنفاوی، سرطان معده، و سرطان خون را افزایش می دهد
آکرولین:
نوعی گاز است که باعث بروز سرطان ریه می شود. این ماده مانع از ترمیم DNA در بدن شده و با از بین بردن پوشش ریه ها، باعث بروز بیماری های ریوی می شود.
آرسنیک:
ماده ای است که از آن برای نگهداری از چوب استفاده می شود. این ماده در بدن انسان باعث بروز بیماری های قلبی و سرطان می شود.
بنزن:
ماده اولیه تولید بسیاری از مواد شیمیایی است. این ماده باعث بروز انواع سرطان به خصوص
سرطان خون می شود.
کادمیم:
نوعی فلز است که از آن در فرایند تولید باطری استفاده می شود. کادمیم باعث اختلال در فرایند ترمیم دی ان ای شده و به سرخ رگ ها و کبد نیز آسیب می رساند.
کروم:
عنصری است که در ساخت برخی آلیاژها و رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. ثابت شده است که کروم رابطه مستقیمی با سرطان ریه دارد.
فرمالدئید:
نوعی ماده شیمیایی است که برای کشتن باکتری ها و محافظت از انسان ها و حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده بسیار سمی تاثیر زیادی در مبتلا شدن فرد به بیماری های رسوی دارد.
پلونیوم ٢١٠:
نوعی ماده رادیواکتیو است که با استنشاق دود سیگار مستقیما وارد شش ها می شود. برخی از پژوهش ها نشان داده اند که کسانی که روزانه حدود ٣٠ نخ سیگار مصرف می کنند، در معرض میزان رادیواکتیوی برابر با تشعشعات یک سال ایکس-ری ٣٠٠ قرار می گیرند.

قطران 
یک ماده جامد است که در بدن باعث افزایش خطر سرطان می شود. این ماده بر روی دندان ها، شش ها، و ناخن ها پسماندی چسبناک و قهوه ای رنگ از خود به جا می گذارد.
مونوکسید کربن و نیکوتین ترکیب مضری از گازها است که بر اثر کشیدن دود تنباکو و توتون وارد ریه ها و سپس جریان خون می شود. مونوکسید کربن میزان اکسیژنی که توسط گلوبول های قرمز حمل می شود را کاهش می دهد. همچنین باعث افزایش میزان کلسترول خون شده و به تدریج رگ های خونی را تنگ تر می کند که این امر موجب ابتلا به بیماری های قلبی، گرفتگی رگ های خونی و حملات قلبی می شود

سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی

باید توجه داشت که سیگارالکترونیکی برای اهل سیگار خطر کمتری نسبت به سیگارسنتی دارد و نباید پنداشت برای غیرسیگاری‌ها خطری ندارد. به هر حال سیگار الکترونیکی هم وسیله‌ای برای وارد کردن نیکوتین به گردش خون است و نیکوتین هم ماده‌ای بسیار اعتیادآور است. اعتیاد هم در هر شکل آن غیربهداشتی است و رهایی از آن سال‌ها طول می‌کشد

یدکی سیگارالکترونیکیSubox mini cotton, قلیان جیبی electro smoke،قلیان جیبی، قلیان الکترونیکی،ویپ،واپ،سیگار الکترونیکی زیان آور است،مضرات سیگار الکترونیکی،واقعیت سیگارالکترونیکی، سیگارالکترونیکی، فروش قلیان جیبی، فروش سیگار الکترونیکی ،فروش قلیان الکترونیکی، قلیان جیبی، سیگارالکترونیکی اصل ،نیکوتین مایع ،فروش سیگارالکترونیکی، فروش نیکوتین، مایع نیکوتین هانگسین، قطعات یدکی سیگارالکترونیکی ،قطعات یدکی قلیان جیبی، قطعات یدکی قلیان الکترونیکی، فروش عمده و خرده سیگار الکترونیکی، نیکوتین مایع قلیان جیبی،فروش سیگارهای الکترونیکی اورجینال، قطعات یدکی سیگارالکترونیکی، قیمت سیگارالکترونیکی، قلیان جیبی ،نیکوتین مایع، نیکوتین سیگار الکترونیکی ،نیکوتین قلیان جیبی، فروش سیگارالکترونیکی، اسکوتر scooter ،الکترواسموک ،مایع سیگارالکترونیکی، مایع قلیان جیبی ،روغن سیگارالکترونیکی، روغن قلیان جیبی، Ego t Evod ،ترک سیگار، سیگار الکترونیکی چیست، سیگار برقی، قلیان برقی ،ego اصل و اورجینال، evod اصل و اورجینال،

 

ادامه
clear-bug-div
واحد پول
کلمات رايج جستجو
فروش قلیان جیبی  ترک سیگار با سیگارهای الکترونیکی  فروش قطعات یدکی سیگارهای الکترونیکی  فروش نیکوتین مایع  سیگارالکترونیکی  قطعات یدکی سیگار الکترونیکی  نیکوتین مایع  قلیان جیبی  فروش سیگارالکترونیکی  سیگارالکترونیکی اصل  دستگاه سیگار الکترونیکی  Evod1100  کابل سیگار الکترونیکی  Igo 6  Evod vv  اتمایزر سیگارالکترونیکی  قلیان شارژی  فروش عمده و خرده سیگار الکترونیکی  الکترواسموک  سیگارالکترونیکی چیست  قطعات یدکی سیگارالکترونیکی اورجینال  طرز استفاده از سیگارالکترونیکی  Evod  باطری سیگار الکترونیکی  سیگار الکترونیکی در تهران  Electro smoke  نیکوتین مایع اصل  istick 60w kit  قلیان جیبی اسپایر  پکیج سیگارالکترونیکی  ce4 اتمایزر  سیگار الکترونیکی وینستون  نیکوتین  mini  kanger  طرز استفاده سیگار الکترونیکی  1100 میلی آمپر  ترک سیگار  evod  فروشگاه سیگار الکترونیکی  subox  Vaporfi  ego-ce4  Aspire  دود سیگار  Vape  Eleaf  Ego  spinner 3  سیگار الکترونیکی  Egrip  اتمایزر سیگار الکترونیکی  کارتریج  سیگار الکترونیکی زیان آور است  مضرات سیگار الکترونیکی  ce7  طعم های مایع  Twist  X9  coil  blu  الکترو اسموک  پیگیری سفارش  Ego1100  مایع سیگار الکترونیکی  Ce4  Ego ce5  شارژر  باطری  ولتاژ  joyetech  ce 5  سیگار  t3s  t3  باتری  ویژن اسپاینر3  e-fire  سیگار اسموک  Ego one  Kangertech  اتصالات باتری  نیکوتین خالص  اتمایزر  aio  E_fire2  تانک  CE5  k1  قلیان  طریقه مصرف  سیگار الکترونیکی هوگ  کویل  باطری ۱۶۰۰  650  پیپ  Smok  قطره  ego one mini  ego one ct  باطری ego one 1100xl  ego aio  رهگیری  باتری ۲۲۰۰ آمپر  باتری ۲۲۰۰ میلی آمپر  نيكوتين مايع  ego one mega  evic  کویل x6  Evodfano  نکوتین مخصوص اگو ایود  مایع بادود بیشتر  مایع50vg50pg  target  محفظه سیگار الکترونیکی  فروش عمده